«Слуги народу» вирішили розібратися з ломбардами!

0

У Верховній Раді зареєстрували проект закону «Про ломбарди і ломбардну діяльність», який розробили нардепи від «Слуги народу» Елла Рєпіна і Данило Гетманцев. Його текст опубліковано на сайті парламенту.

«Метою прийняття законопроекту є врегулювання економічних, правових і організаційних основ створення і діяльності ломбардів в Україні», – зазначено в пояснювальній записці, передає hvylya.net.

За проектом закону ломбард – це установа, яка надає на свій ризик грошову позику, беручи в заставу на певний час і під відсотки рухоме майно.

У законопроекті прописані вимоги щодо створення ломбардів у формі господарського товариства, порядок надання кредитів і зберігання майна клієнтів. У ньому також вказано список вимог до кредитних і заставних договорів, а також приміщень для ведення ломбардної діяльності.

У проекті закону визначено основи створення та роботи добровільних об’єднань ломбардів.

Він передбачає, що при його прийнятті у ломбардів буде три місяці для того, щоб привести діяльність у відповідність до закону.

Автори законопроекту Рєпіна і Гетманцев в поясненні відзначили, що зараз ломбарди в Україні майже не регулюються законодавством, тільки певними підзаконними актами. Вони підкреслили слабкий рівень захищеності інтересів і прав клієнтів ломбардів.

Джерело

Загрузка...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я