Субсидіантів перевірятимуть на достовірність вказаних даних при призначенні субсидій!

0

У багатьох одержувачів субсидій викликають побоювання наміри уряду перевіряти інформацію, надану у заявах і деклараціях, і визначати, чи законно були нараховані субсидії. Люди бояться, що, якщо дані в деклараціях будуть визнані неправильними (адже помилки можуть бути допущені не навмисно), субсидії доведеться повернути, інформує Ukr.Media.

Посилення перевірки правильності поданої інформації передбачено законопроєктом «Про верифікацію та моніторинг державних виплат», який нині розглядається в парламенті і прийнятий у першому читанні. Документ, дійсно, передбачає багатоступеневу звірку даних з різних реєстрів та баз даних з інформацією у деклараціях одержувачів субсидій.

Планується, що закон набере чинності відразу після його прийняття і публікації. Прийняти законопроєкт остаточно Рада планує на пленарному тижні 15-18 жовтня.

Документ передбачає три види верифікацій:

  • превентивну (під час подання документів);
  • поточну (під час здійснення виплат);
  • ретроспективну (після закінчення виплат).

Причому превентивна верифікація почнеться не відразу, а лише коли буде запущена інформаційно-аналітична платформа. А ось поточна і ретроспективна верифікація запрацюють практично відразу — через три місяці після того, як закон набере чинності, оскільки Кабміну ще доведеться ухвалити підзаконні акти. Зокрема, розробити «Порядок здійснення верифікації та моніторингу державних виплат».

У Мінсоцполітики заспокоюють: верифікація проводиться вже давно, і поки що нічого нового не відбуватиметься. Однак до заповнення декларації радять підходити відповідально. Зокрема, у Мінсоцполітики нагадують, що в декларацію слід включати не тільки офіційні доходи.

Слід ретельно задекларувати види та суми доходів, інформація про яких відсутня в Державному реєстрі фізичних осіб — платників податків та Державному реєстрі соціального страхування. Це може бути дохід від здачі майна в оренду, доходи від реалізації власної продукції, майно, не декларовані доходи, отримані під час роботи за договором цивільно-правового характеру, або стипендії, які отримують студенти — члени сім’ї одержувача субсидії, інші надходження (в тому числі — зарубіжні перекази). Як показує практика — саме ці доходи найчастіше як раз і «забувають» вказати у декларації неуважні одержувачі», — зазначають у Мінсоцполітики.

Також у міністерстві нагадують, що отримувачі субсидій зобов’язані у місячний термін поінформувати орган, який призначав субсидію у разі, якщо:

  • змінився склад сім’ї або зареєстрованих у житловому приміщенні;
  • змінився набір житлово-комунальних послуг;
  • у сім’ї з’явився транспортний засіб з датою випуску до 5 років;
  • було придбано майно, товари або оплачено послуги на суму понад 50 тис. грн.

Якщо така інформація надійде не вчасно і її визнають підставою для припинення виплат — «зайві» суми також, можливо, доведеться повертати.

Загрузка...
попередня статтяПрогноз погоди в Україні з 15 по 18 жовтня 2019!
наступна статтяНехай він зaрyбaє собі на носі: Капітуляції не буде! Марш УПА у Києві на Покрову. «Українці, Захистимо нашу землю» Відео