Site icon Звістка

Тепер не викрутиться! Зеленський “знuщив” Тимошенко після зустрічі. Ніякого бунту

Країну ось уже декілька днів лихоманить. Декілька днів протестів, які очолила Тимошенко, та сьогоднішні події в земельному комітеті в Раді, не дають спокою багатьом українцям. Опозиція продовжує “свято” вірити та робити все, аби великі аграрні компанії залишились при “своїх” інтересах.

Вчора Президент України Володимир Зеленський, зустрівся з фермерами на Київщині. Ми вже повідомляли, що він домовився про граничну межу володіння землею, та дослухався до людей.

Окрім того, президент закликав уряд та Верховну Раду України невідкладно забезпечити ухвалення закону про підтримку вітчизняного виробника сільськогосподарської продукції та скасування так званих соєвих правок.

Під час поїздки Глави держави до села Красна Слобідка у Київській області аграрії розповіли йому, що через правки про скасування відшкодування ПДВ при експорті сої та ріпаку (так звані соєві правки), які були внесені у Податковий кодекс України у 2017 році за сприяння тодішнього народного депутата Віталія Хомутинніка, малі та середні виробники цієї продукції втратили можливість експортувати її та отримувати бюджетне відшкодування ПДВ. Адже фермери з площею землі до 1 тис. гектарів не можуть сформувати експортну партію сої та ріпаку й змушені збувати продукцію переробникам на невигідних умовах, втрачаючи при цьому 20-25% з кожної тонни виробленої продукції.

На запитання Президента, чи робиться щось для усунення цієї проблеми, заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тарас Висоцький повідомив, що у Верховній Раді вже зареєстровано законопроект № 2446 «Про внесення зміни до Податкового кодексу України щодо деяких питань оподаткування податком на додану вартість операцій з вивезення за межі митної території України олійних культур». Документ передбачає підтримку для вітчизняної сільськогосподарської продукції, серед іншого щодо виробників сої та ріпаку.

«Ми ж з вами вже зустрічалися кілька разів, ви нам малювали схему, як підтримувати вітчизняного фермера, а про ці правки нічого не казали… Зверніться до Арахамії (голови фракції партії «Слуга Народу» Давида Арахамії. – Ред.), зберіть ключових голів фракцій, щоб проаналізувати всі «продуктові правки» і скасувати ці «соєві правки», – сказав Володимир Зеленський у відповідь.

В свою чергу, Тимошенко після скандалу у аграрному комітеті та новини про те що Зеленський домовився та дослухався до людей, зазначила:

Влада обмежує продаж землі в одні руки, але це обмеження не діє для банків і кредитних установ, в тому числі іноземного походження! Це означає, що президент не відмовився від масштабної спекуляції українською землею! Ось що приймається на комітеті в закритому режимі, за спинами людей‼️

Я викладаю документ, в якому зібрані всі ці «правки» від «Слуги народу».

На що їй відповів помічник прем’єр – міністра.

Узгодили з комітетом те, що іноземці не будуть допущені у будь-якому форматі до майбутнього ринку землі. Це буде вирішуватися на референдумі. Під іноземцями треба чітко розуміти, що це українська компанія, яка живе за українськими законами, платить податки в Україні, але там є акціонер… іноземні кошти. Під це обмеження підпадають практично всі агрохолдинги України. Третя складова – концентрацію землі в одних руках значно зменшили. Попередня норма була 200 тисяч, ще вчора було 20 тисяч, зараз – 10 тисяч. Для України це є мізерна цифра, тому що Україна має нереально великі земельні масиви.

Які б поступки не були зроблені, все рівно не будуть ні «Батьківщина», ні ОПЗЖ, ні, на жаль, «Європейська солідарність» голосувати за цю реформу з політичних причин.

Exit mobile version