У Раді відбувається немислиме – трибуна заблокована! Під крики “ганьба!” – країна на ногах!

0

Народний депутат Андрій Аксьонов, обраний на проміжних виборах в окрузі №50, склав присягу у Верховній Раді.

Як передає кореспондент агентства “Інтерфакс-Україна”, водночас під час пленарного засідання представники опозиції заблокували трибуну і супроводжували вигуками “Ганьба” процес складання Аксьоновим присяги.

Перед цим перший заступник голови Верховної Ради Руслан Стефанчук зібрав керівників депутатських фракцій і груп на коротку нараду з цього приводу, після чого повідомив, що напередодні уточнив в апарату парламенту, чи немає яких-небудь юридичних підстав, що перешкоджають присязі Аксьонова.

З причини відсутності таких, Стефанчук надав слово Аксьонову. Водночас, з огляду на блокування трибуни парламенту членами опозиційних фракцій і деякими позафракційними депутатами, перший віце-спікер запропонував новому парламентарію скласти присягу з місця.

Крім того, заступниця голови Верховної Ради Олена Кондратюк звернулася до Служби безпеки України з проханням надати офіційне роз’яснення з приводу можливої наявності в Аксьонова громадянства Російської Федерації.

Як повідомлялося, 28 березня 2021 року в одномандатних виборчих округах №50 у Донецькій області й №87 в Івано-Франківській області відбулися проміжні вибори до Верховної Ради, участь у яких брали 32 кандидати.

Згідно з результатами електронної обробки 100% протоколів, на 50-му окрузі переміг представник політичної партії “Порядок” Андрій Аксьонов, набравши 65,46% голосів виборців.

Водночас представник України в Тристоронній контактній групі з врегулювання ситуації на Донбасі Денис Казанський на своїй сторінці у Facebook зазначив, що Аксьонов у 2014 році, будучи селищним головою Добропілля, нібито сприяв організації “референдуму” про самовизначення “Донецької народної республіки”.

На підтвердження цього в мережі оприлюднено відео, датоване 12 травня 2014 року, де “шанувальники “ДНР” із сусідніх містечок дякують Аксьонову за те, що він організував “референдум”.

За даними Казанського, в Аксьонова також подвійне громадянство – України та Російської Федерації, що підтверджується й інформацією з бази даних Федеральної податкової служби РФ.

Пізніше перший заступник голови парламенту Стефанчук заявив, що ЦВК і ВР матимуть відреагувати у разі підтвердження Службою безпеки України інформації про наявність громадянства Російської Федерації в Аксьонова, а також факту його причетності до організації в Добропіллі “референдуму” про самовизначення “Донецької народної республіки”.

Джерело

Загрузка...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я