Українцям готують неприємні нововведення в законодавстві про працю! За що можуть звільнити!

0

В Україні готуються кардинальні зміни трудового законодавства, передають Патріоти України.

У парламенті вже зареєстровані законопроекти, в яких є тривожні нововведення щодо процесу звільнення. Зокрема, можна буде звільняти співробітника з формулюванням “у зв’язку з втратою довіри”, тобто за бажанням роботодавця. Зокрема, пропонується формулювання “за відсутність на роботі протягом робочого дня без поважної причини”.

Юрист Центру соціальних і трудових досліджень Віталій Дудін вважає, що така норма дозволить роботодавцям звільнити співробітника мало не за п’ятихвилинне запізнення.

За його словами, новими законопроектами передбачена можливість звільняти за невиконання розпоряджень роботодавця, навіть якщо це не входить до трудових обов’язків працівника. Однак співробітник може довести в суді, що виконання розпорядження не було пов’язано з його трудовими обов’язками.

Також Дудін підкреслив, що ще збираються звільняти за розголошення комерційної таємниці.

“Зараз за розголошення комерційної таємниці можна винести догану, але відразу звільнити не можна. Розголошення конфіденційної інформації розцінюється як невиконання трудових обов’язків”, – зазначив юрист.

Як уточнив експерт, ще одним важливим пропонованим нововведенням в чинне законодавство про працю є зміна взаємовідносин з профспілками в процесі звільнення.

Джерело

Загрузка...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я