Важлива подія-повна відмова від російського ринку! Зеленський зробив це-Путін не має впливу!

0

26 травня Нацкомісія з регулювання електроенергетики на вимогу міністра енергетики Германа Галущенко прийняла рішення про відмову від імпорту російської електроенергії до 1 жовтня цього року. Про це на своїй сторінці в Фейсбук повідомив політолог Юрій Бутусов.

Він заявив, що електроенергія є новою економічною зброєю Росії та Білорусі, про це говорять наші союзники. Наприклад, президент Литви Ґітанас Науседа 19 березня підтвердив це,  виступаючи перед депутатами Верховної Ради. Він закликав українську владу відмовитись від білоруської електроенергії та підтримати санкції країн Прибалтики проти Білоруських АЕС.

Бутусов вважає, що імпорт електроенергії, який почали в 2019-му році при Зеленському з Росії та Білорусі, використовувався Слугами народу для постачання дешевої електрики структурам Ігоря Коломойського і для зниження споживання з теплоелектростанцій Ріната Ахметова, але це не закінчилось нічим позитивним.

‘‘Спроба балансувати енергетику не логікою ринку, а логікою боротьби між олігархами привела до закономірного розвалу галузі та численним кризам, які привели до обвальної зупинки блоків атомних станцій «Енергоатому», багатомільярдних збитків від простоїв, про що ми часто писали. Але навіть після прямого заклику президента Литви Україна не поспішала приймати такі заходи’’-сказав політолог.

Також Бутусов нагадав, про те, що буквально вчора написав, що збереження схем постачання електроенергії в Україні при цій владі по суті не відрізняється від схеми постачання палива по нафтопроводу Медведчука за минулої влади.

‘‘Тому рішення Галущенко, колишнього віце-президента Енергоатому, по відключенню від російського ринку – це розрив однієї небезпечної для нас залежності, яка була впроваджена півтора роки тому. Помилка виправлена.’’

Юрій Бутусов каже, що такими кроками ми поступово ідемо до повної незалежності та відступаємо від будь-якого впливу Кремля.

‘‘Російські політики зараз пишуть, що в жовтні Україна буде змушена повернутися до імпорту з РФ, але треба писати і говорити, щоб держава знайшла оптимальне рішення, і більше ніколи не поверталася до співпраці з РФ і Білоруссю, щоб у близькій перспективі вся наша енергетика повністю відмовилася від російського палива, вугілля, дизеля, бензину, ядерних збірок. Поки ми не забезпечимо реальну незалежність, Кремль буде використовувати будь-яку лазівку, щоб нас розхитати’’,-підсумував Бутусов.

Джерело

Загрузка...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я