Важливі зміни у пенсійному законодавстві: українці тепер зможуть виходити на пенсію раніше

0

Відповідно до рішення Великої палати Верховного суду, право на достроковий вихід на пенсію отримують батьки, які виховують дитину-інваліда. Вони можуть закінчити свою трудову діяльність на 5 років раніше встановленого строку, за умови визнання сина або дочки інвалідом до досягнення шестирічного віку.

Якщо факт інвалідності дитини підтверджено, держава обов’язково виплачуватиме на неї пенсію. Для призначення такої виплати, батькам потрібно буде надати певний перелік документів, в першу чергу – медичний висновок про те, що дитині до 6 років було встановлено відповідний діагноз.

За словами фахівців, слід дуже відповідально поставитися до підготовки документів, дотримуватися строків їх подачі, адже відсутність якось з них, на жаль призведе до відмови у отриманні дострокової пенсії.

Сьогодні в Україні усі потенційні пенсіонери повинні все життя працювати офіційно, сплачувати відповідні податки та збори і мати достатньо трудового та страхового стажу. Обов’язкова кількість мінімального стажу буде щороку зростати на 12 місяців аж до 2027 року.

За умови виникнення ситуації, коли стажу все ж таки бракує, держава пропонує інший вихід. Так, українцям буде запропоновано «придбати» певну кількість років. Наприклад, якщо зараз вам 31 рік, але офіційного трудового стажу у вас лише 5 років – на пенсію ви зможете вийти лише у 63.

Загрузка...
попередня статтяЯк відрізнити розумну жінку від мудрої? 8 підказок, які допоможуть як ніколи не помилитися
наступна стаття15:00 Результати голосування по Україні здивувало всіх. За кого голосують українці