Верховна Рада ухвалила скандальний закон! Вже зовсім скоро…

0

Верховна рада ухвалила закон який пропонує ліквідувати діяльність так званих “майданчиків Яценка”, які заробляли на посередництві між оцінщиками майна та електронною базою Фонду держмайна.

Про це повідомляється на сайті парламенту.

Зазначимо, цей проєкт закону №2047-д став причиною скандалу в партії “Слуга народу” в результаті якого Давид Арахамія та Олександр Дубінський проходили перевірку на поліграфі.

Як зазначається на сайті ВР, закон спрощує процедуру оцінки нерухомості через ліквідацію корупційної схеми під час реєстрації інформації про оцінку об’єктів, а також через припинення здирництва коштів з оцінювачів та нотаріусів на користь приватних структур за користування державною Єдиною базою даних звітів про оцінку.

Водночас запроваджується новий альтернативний спрощений спосіб оцінки об’єктів нерухомості через автоматичну її оцінку модулем Фонду державного майна України.

Так, законом з 1 січня 2020 року передбачається запровадити нову значно спрощену модель оцінки об’єктів нерухомості, що дозволить проводити автоматичну оцінку в максимально короткі строки.

Обіцяються, що завдяки цій системі будь-яка особа зможе отримати довідку про автоматичну оцінку об’єкта нерухомого майна і на її підставі укласти угоду щодо об’єкта нерухомості. У разі незгоди з вартістю об’єкта нерухомого майна, визначеною модулем автоматично, особа має право звернутись до суб’єкта оціночної діяльності і провести оцінку в загальному порядку з реєстрацією звіту в Єдиній базі.

Від 1 січня 2020 року приватні електронні майданчики будуть вилучені з процедури реєстрації та перевірки реєстрації інформації звітів про оцінку об’єктів нерухомості, відключені від Єдиної бази даних звітів про оцінку, а суб’єкти оціночної діяльності та нотаріуси отримають прямий безпосередній доступ до Єдиної бази даних звітів про оцінку.

Законом передбачено, що нотаріуси отримають право безоплатного доступу до Єдиної бази для перевірки довідок та звітів про оцінку об’єктів нерухомості.

Також законом встановлено, що інформація з Єдиної бази звітів про оцінку буде відкритою, передбачено автоматичне оприлюднення всієї інформації про об’єкт нерухомості та його вартість в режимі відкритого, прямого неавторизованого доступу з можливістю завантаження (крім відомостей, що становлять персональні дані замовника звіту та/або власника майна відповідно до Закону України “Про захист персональних даних”).

Джерело

Загрузка...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я