Відсторонити! Просто на РНБО – за Кличка візьмуться : поставити крапку!

0

На одному з найближчих засідань Ради національної безпеки оборони України може бути розглянуто питання про тимчасове відсторонення Віталія Кличка від виконання обов’язків голови Київської міської держадміністрації. Про це стало відомо «Главкому» зі своїх джерел.

Підстава для такого рішення – конфлікт інтересів. Мовляв, оскільки в багатьох департаментах КМДА відбуваються слідчі дії, зокрема у Департаменті з питань реєстрації й у Департаменті державного архітектурно-будівельного контролю, нинішній очільник столичної адміністрації Віталій Кличко, маючи важелі впливу на підлеглих, які «на олівці» у слідчих, не може залишатися незалежним.

Хоча з юридичної точки зору до цього рішення буде багато запитань.

Іншими словами, те, що не вдалося у 2019 році, коли так само хотіли відсторонити Кличка з посади глави КМДА (тоді автором розділення повноважень був тодішній глава президентського офісу Андрій Богдан), може бути реалізовано тепер.

Втім, мер вже відреагував на це – таку інформацію він назвав чутками.

Кличко запевнив, що це лише чергова маніпуляція, аби натиснути на Київського міського голову, який одночасно обіймає посаду й голови КМДА.

“Переконаний, що це тільки на рівні спекуляції й до реального порушення (закону – ред.) не дійде. Не зважаючи на те, що у когось там може бути таке бажання”, – сказав Кличко, інформує Телеканал “Київ”.

Нагадаємо, що наразі у Конституційному суді слухають справу, яка мусить поставити крапку у питання – чи може уряд звільнити Кличка з посади голови КМДА.

У суд подали депутати ще минулого скликання. Це було зроблено на тлі того, що в Офісі президента заявили, що мають право призначати й звільняти голів адміністрацій – мовилося саме про Віталія Кличка.

Володимир Зеленський під час пресконференції 20 травня також нагадав, що це його вертикаль влади. За законом голову КМДА може усунути президент за поданням Кабміну.

Втім, Віталій Кличко вважає, що його обрала київська громада й за законом, головою КМДА може бути призначеним той, хто переміг на виборах мера Києва.

Джерело

Загрузка...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я