Вступ у НАТО під загрозою! У Зеленського влупили – просто під час візиту : важлива заява!

0

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що Україна поки не бачить позитивної реакції на наміри вступити до НАТО. Однак, за його словами, українська сторона не припинить прагнути до членства в Північноатлантичному альянсі.

Про це йдеться в інтерв’ю міністра для німецького каналу Deutsche Welle.

Як наголосив міністр, перспективи євроатлантичного та європейського членства давно вже мали бути надані Україні.

“І я б хотів нагадати, що, наприклад, коли мова заходить про НАТО, на саміті в Бухаресті у 2008 році союзники дали обіцянки. Минуло вже 13 років, і наш президент повторив наші наміри досягти цього. Поки що ми не чули позитивної реакції. Але, як ви знаєте, ми прагнемо до членства, так що будемо продовжувати наполягати на цьому”, – сказав глава МЗС.

Кулеба зазначив, що під час візиту в Київ держсекретар США Ентоні Блінкен не обіцяв, що Україна цього чи наступного року стане членом НАТО, однак запевнив, що це відбудеться.

“Однак він ще раз запевнив нас у тому, що США вірні рішенням від 2008 року, в яких чітко сказано, що Україна і Грузія – а йшлося про дві країни – стануть членами НАТО і що ми з нашими друзями і партнерами працюватимемо над досягненням цієї мети”, – додав він.

Нагадаємо, що Україна у 2008 році подала заявку про вступ до Північноатлантичного альянсу. Однак тоді це прагнення зафіксували лише як майбутню мету.

Вже у 2020 році держава отримала статус партнера НАТО з розширеними можливостями.

Володимир Зеленський 11 травня підписав указ про “Річну національну програму під егідою Комісії Україна – НАТО на 2021 рік”.

В Офісі Президента заявили, що наступний етап, який має пройти Україна – отримання Плану дій щодо членства.

Джерело

Загрузка...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я