“Виплати доведеться повернути!” Українським пенсіонерам і студентам підготували тотальну перевірку!

0

В Україні готуються до масової перевірки пенсіонерів, оскільки вже на даний момент чиновниками знайдено велику кількість порушень, у зв’язку з якими вимагається повернення отриманих виплат в бюджет.

Найбільш частим порушенням є тіньова зайнятість – люди працюють нелегально і водночас отримують пенсію.

За законом, соціальну пенсію українські громадяни можуть отримувати лише за умови, що вони вже вийшли з працездатного віку, а розмір їхнього доходу становить суму, нижчу ніж величина прожиткового мінімуму в Україні.

Також відомі випадки, коли пенсії отримують шахраї, так звані виплати мертвим душам. Справа інколи доходить навіть до втручання прокуратури. Наприклад, у Дніпрі під час перевірки Пенсійним фондом з’ясувалося, що хтось привласнював гроші вже померлих людей похилого віку.

Згідно з постановою Кабміну, виплати припиняють всім тим, хто виїжджає за кордон. Також почастішали випадки, коли держава просить повернути гроші українців, які втратили годувальника.

Мається на увазі соціальна допомога студентам до 23 років, які втратили когось із годувальників. Деколи недобросовісні студенти після завершення навчання або відрахування із навчального закладу не повідомляють про це у Пенсійний фонд, продовжуючи отримувати виплати від держави.

Джерело

Загрузка...