Різко знизити зарплати депутатам і прокурорам! В Уряді готують революційні зміни!

0

У Кабміні мають намір зменшити заробітні плати депутатам, прокурорам та суддям.

Такі зміни готують в Мінсоцполітиці.

Зазначається, що цим посадовцям пропонується скасувати прив’язку зарплат до прожиткового мінімуму. Якщо його збільшуватимуть, то доходи цих службовців зростати не будуть.

В цілому від прожиткового мінімуму відв’яжуть понад 150 видів соціальних виплат і фінансових показників.

Зараз між цими виплатами існує пряма залежність: якщо підняли прожитковий мінімум, то зростають і прив’язані до нього зарплати. Навіть якщо вони і без того високі.

“Наприклад, зарплата судді Верховного Суду 75хПМ = 160 000 грн. Після нововведення зарплата автоматично перестане підвищуватися. А надлишки грошей, що з’являться, можуть бути в подальшому спрямовані на соцвиплати групам населення, що потребують їх більше”.

Юристи кажуть, що таке нововведення переводить оплату праці в деяких професіях на ручне управління.

“Пропонується відокремити дійсно нужденних від усіх інших. Адже ідеологія прожиткового мінімуму лежить у соціальній виплаті, а не в інструменті індексації для податкової, штрафів, зарплат держслужбовців, суддів і т.д. Підвищення зарплат може бути об’єктивним тільки за рахунок розробки KPI. Було б логічно розробити критерії оцінки і вважати для кожного випадку індивідуально”, – вважає партнер ЮК “Наказ” Арсеній Салалайко.

А ось інші експерти вважають, що відв’язування прожиткового мінімуму від держвиплат потрібна, щоб не підвищувати інші соцвиплати. Наприклад, субсидії. Причина в тому, що бюджет може не витримати їх автоматичне підвищення слідом за прожитковим мінімумом.

“Подивіться на субсидію по ЖКГ, тільки по Києву за минулий рік відмовлено 107 тисячам сімей. А попереду ще верифікація. Відв’язка від мінімуму – форма відмови держави від поточних соціальних зобов’язань. Можливо в бюджеті 2020 вони переглянуть ці 150 видів допомог і навіть деякі піднімуть, але в 2021 і далі будуть піднімати їх набагато менше, ніж сам рівень прожиткового мінімуму. Так було з відв’язкою прожиткового мінімуму від мінімальної заробітної плати”, – розповів старший аналітик Інституту соціально-економічної трансформації В’ячеслав Черкашин.

Джерело

Загрузка...