Вже скоро! Членство України в НАТО – У Зеленського все сказали. Важливе призначення, почалось!

0

Питання вступу України в НАТО не залежатиме від позиції РФ, заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба в інтерв’ю “Радіо Свобода”, опублікованому 1 травня.

Мова про це зайшла після слів журналістки про те, що можливе приєднання України до плану дій щодо членства (ПДЧ) у НАТО може призвести до втрати Україною території внаслідок російської агресії.

“Нам треба вирватися із цієї логіки. Дійсно, є таке і є такий підхід. Я чув його і в НАТО, чув і в ЄС і чув його, розмовляючи з певними країнами. Це абсолютно хибна логіка, яка підіграє інтересам Російської Федерації. І ми маємо в принципі припинити дискусію на тему ПДЧ і НАТО в цьому форматі. Тому що, якщо будемо керуватися логікою “а давайте не дратувати Росію”, тоді нам просто треба сісти, скласти руки, опустити голову і підставити шию під російську сокиру. Це абсолютно хибний підхід”, – сказав глава МЗС України.

За словами дипломата, він “абсолютно прямо” говорить про це західним партнерам.

“Ви, дорогі партнери, коли кажете, що ніхто, окрім НАТО й України, не буде ухвалювати рішення про членство України в Альянсі, тоді ви ці слова підкріплюйте справами”, – зазначив Кулеба.

Він вважає, що для України “членство в НАТО не є питанням сьогоднішнього чи завтрашнього чи, давайте так чесно, і післязавтрашнього дня”.

“Це певний процес. Але нам усім потрібно мати і чітке розуміння графіку цього процесу. І ось довкола цього точиться дискусія. […] Я абсолютно спокійно можу заявити, що питання нашого членства в ЄС і в НАТО – це питання часу. Але не треба самим собі встановлювати якісь маяки для того, щоб потім укотре розчаровуватися в їх недосягненні”, – підкреслив Кулеба.

Крім того, міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба анонсував призначення посла України при НАТО.

За його словами, кандидат на посаду глави української місії при НАТО вже затверджений.

“Кандидат є, і вже ми працюємо, він затверджений, і ми працюємо над відправкою посла”, – сказав міністр.

Ведуча зазначила, що є чутки, нібито Офіс президента гальмує питання призначення посла. Однак Кулеба заперечив.

“Ні, Офіс президента не гальмував це питання. А довго ця історія тривала, тому що був особистий фактор, певний людський. Потім були різні кандидати, які намагалися цю позицію обійняти, але, на думку мою і на думку президента, не відповідали вони цим вимогам, тому їх теж треба було відсунути від цієї перспективи. Але я абсолютно можу запевнити, що ані МЗС, ані президент України жодним чином не гальмували цей процес. Нам потрібен посол при НАТО, я дуже незадоволений тим, що це зайняло стільки часу, але зараз ми рухаємося максимально швидко вперед до призначення “, – заявив Кулеба.

Джерело

Загрузка...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я