Вже цього року! Можливий візит Байдена – Зеленський в очікуванні, колосальна підтримка!

0

Новообраний президент США Джо Байден може відвідати Україну вже влітку, повідомив провідний фахівець Вашингтона з українсько-російських відносин Вільям Тейлор в інтерв’ю журналу НВ.

«Того року президент Буш відвідав вашу країну, це був останній на сьогодні візит президента США в Україну. Я сподіваюся, президент Байден зможе відвідати Україну в цьому році, можливо, навіть на ювілей незалежності і відкриття Кримської платформи», – повідомив Тейлор.

Також Вільям Тейлор вважає вкрай важливим, що новий пакет санкцій проти РФ збігся в часі зі стягуванням російських військ до кордонів України і дзвінком Джо Байдена Володимиру Путіну.

«Мені здається, це дуже важливий крок адміністрації Джо Байдена. Важливо, що запровадженню санкцій передувала телефонна розмова між президентами Байденом і Путіним, у той час як Росія стягнула війська до кордонів України на сході, в окупованому Криму і навіть у Білорусі», — зазначив колишній дипломат.

Він вважає важливим, що три ці події відбулися майже одночасно, і переконаний, що вони пов’язані. Експосол США в Україні також підкреслив, що телефонна розмова Байдена з Путіним «була жорсткою і складною».

«Вона була не приємною або звичною дипломатичною бесідою, а жорстким діалогом. І, гадаю, президент Байден сказав президенту Путіну, що, по-перше, ці санкції — відповідь на зроблені ним кроки, і, по-друге, що йому необхідно відступити від кордонів України. Вивести звідти людей і військову техніку, інакше продовження санкцій досить імовірне», — пояснив Вільям Тейлор.

Ще одним важливим фактором він назвав умову Байдена: що їхня особиста розмова та зустріч можливі через кілька місяців після цього дзвінка.

«Тому, я думаю, пан Путін зараз не нападатиме на Україну. Якщо він це зробить, то відразу ж викличе більшу кількість досить болючих для Росії санкцій, а також скасування саміту [щодо клімату, формат — дистанційний, дати проведення — 22−23 квітня], а Путін цього саміту дуже чекає. Думаю, сукупність цих дій істотно знизила мотивацію президента РФ нападати на Україну», — переконаний Тейлор, який зараз обіймає посаду віцепрезидента зі стратегічної стійкості та безпеки в Інституті миру США.

Варто зазначити, перша телефонна розмова президента України Володимира Зеленського і президента США Джо Байдена відбулася 2 квітня на тлі інформації про нарощування російських військ біля українського кордону.

Зеленський заявив, що був радий поговорити з Байденом і що «американське партнерство має вирішальне значення для українців». Байден у свою чергу підтвердив, що США підтримують суверенітет і територіальну цілісність України перед обличчям агресії Росії на Донбасі і в Криму.

Джерело

Загрузка...