Ймовірна відставка: Степанов відповів! У Зеленського підтримали- систему змінено!

0

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов прокоментував чутки про те, що його планують відправити у відставку. Про це він заявив у програмі “Народ проти” на каналі “Україна 24”.

“З травня минулого року МОЗ живе з розумінням того, що хтось збирає підписи, вимагаючи моєї відставки. Все це супроводжується загальними словами – провал тестування, провал з COVID-19, потім не такий карантин, треба інший вводити, потім не такі вакцини привозили, друга партія вакцин теж не така. Мене вже рік випробовують – що буде з моєю нервовою системою. З моєю нервовою системою все гаразд. Нарешті “велика перемога” – зібрали 150 підписів (нардепи. – Ред.). Так у нас відбувається в країні. Я рік борюся з COVID-19, а вони рік борються зі мною”, – сказав він.

Степанов пояснив, чому вважає претензії до себе несправедливими.

“Наша медична система була повністю неготова, тим паче до такого виклику як COVID-19, вона зробила стрибок за цей рік. Спроможність медицинської системи робити ПЛР-тестування збільшена в 400 разів за рік. У нас на пікові третьої хвили епідемії на кисні перебувало 44 тис. людей. Рік тому система мала лише 3,5 тис. ліжок з киснем.

Що стосується вакцинації, ми зробили слайди – що зроблено МОЗ, щоб забезпечити країну вакцинами. Це статус забезпечення у 2021 році. Тут викладено включно те, на що в нас укладені, проплачені контракти – це 32 млн доз разом з COVAX. Я витримаю, тому що я точно знаю, що в цій країні можна побудувати нормальну медицину, яка буде дійсно допомагати, і в людей не буде страху захворіти”, – сказав він.

В свою чергу, народна депутатка від “Слуги народу” Лада Булах розповіла, наскільки сильно змінилася медична система за час пандемії, та чого вдалося досягти МОЗ у складних кризових обставинах. Про це вона розповіла в ефірі політичного ток-шоу “Народ проти з Наташею Влащенко”.

“У ситуації з подоланням коронавірусу значно покращили свій потенціал і функціонування і здійснюють понад 100 тисяч тестів на добу лабораторні центри, у порівнянні з тим, що робилося близько 1 тисячі тестів. Тут дійсно фантастичний стрибок цих лабораторій. Кількість ліжкомісць на початок епідемії в Україні з киснем, які могли б обслуговувати хворих на коронавірус, — 3 тисячі, сьогодні — 77 тисяч ліжкомісць, з них 67 тисяч — з підведеним киснем”, — розповіла Балух.

Вона також прокоментувала збір підписів за відставку очільника МОЗ Максима Степанова.

“Щодо розмов у парламенті про зміну очільника МОЗ, я просто проконстатую факти: на сьогодні в комітеті здоров’я нації не було жодної розмови про це. Ми можемо оцінювати роботу міністра, але давайте все ж таки будемо заслуховувати звіти, і звіт має зробити уряд, тому що не тільки МОЗ може подолати цю проблему сам на сам”, — вважає вона.

Джерело

Загрузка...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я