Закон підписано! Які зміни відбудуться у нардепів. Скандальні “поправки”!

0

Президент Володимир Зеленський підписав закон, що скасовує частину скандальних “поправок Лозового” і дає НАБУ і ДБР право здійснювати прослуховування депутатів незалежно від СБУ.

Водночас, у фракції “Слуга народу” хочуть окремим законопроєктом прописати порядок затримання, обшуку і прослуховування народних депутатів. Згідно з ним такі слідчі дії має дозволяти суд і узгоджувати генпрокурор. Голова Комітету з правоохоронної діяльності Денис Монастирський сказав, що саме ця позиція розділила сесійний зал Верховної Ради. За його словами, у депутатів були зауваження щодо того, як саме прослуховуватимуть депутатів.

Нардеп повідомив, що фракція “Слуга народу” підпише новий законопроєкт.

Монастирський також підкреслив, що з моменту початку дії закону про зняття депутатської недоторканності (1 січня 2020 року), Рада не зможе давати згоду, або незгоду, на затримання, обшук і відкриття кримінальних справ проти нардепів.

Відзначимо, що 4 жовтня Верховна Рада у другому читанні прийняла законопроєкт, що скасовує частину скандальних “поправок Лозового”.

Важливо знати, що раніше законопроєкт передбачав внесення змін у закон про статус народного депутата, згідно з якими обшуки та “прослушку” депутатів можна було б здійснювати з дозволу генерального прокурора (а не Верховної Ради). Мовилося про обшук або огляд особистих речей, транспорту, житла, службового приміщення депутатів, а також і про перегляд листування, телефонних розмов.

Джерело

Загрузка...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я