Зеленський терміново зібрав силовиків і фінансистів! Що відбувається!

0

Президент Володимир Зеленський провів нараду з керівництвом уряду, Національного банку, правоохоронних органів, Фонду гарантування вкладів, державних банків та банківської спільноти.

Про це повідомляє прес-служба президента за підсумками наради, яка була присвячена визначенню пріоритетних кроків для пожвавлення банківського кредитування, передає БізнесЦензор.

Президент зазначив, що обсяги портфелів кредитів, наданих бізнесу, на жаль, не демонструють відчутного зростання, а значить у бізнесу немає ресурсу для розширення діяльності.

Тому спільне завдання влади, за словами Зеленського, – усунути перешкоди до відновлення кредитування і вирішити проблеми непрацюючих кредитів, щоб банківська система почала належним чином працювати.

При цьому президент визнав, що перешкодою на шляху до відновлення кредитування є незавершена судова реформа.

“Суди незалежні, і президент не може втручатися в їх роботу за конкретними справами, але це не означає, що не потрібно працювати над якістю роботи судової системи в цілому … Тому судова реформа також залишається однією з ключових передумов для пожвавлення кредитування”, – підкреслив Зеленський .

У свою чергу прем’єр-міністр Олексій Гончарук наголосив на важливості залучення до відповідальності власників банків, що ліквідуються.

“Україні довелося витратити величезну кількість коштів – майже 300 млрд грн, щоб захистити вкладників банків і зберегти стабільність фінансової системи. Плюс у нас понад 500 млрд грн проблемних кредитів. Зокрема, понад 400 млрд грн в державних банках. Це гроші, які втратили звичайні люди просто тому, що хтось із боржників відмовився виконувати свої зобов’язання і не повернув гроші. Ми про цю проблему знаємо і працюємо над її вирішенням “, – сказав глава уряду.

За словами прем’єра, фінансово-економічний блок уряду планує сконцентрувати зусилля на очищенні державних банків від непрацюючих кредитів. По-перше, через інструмент реструктуризації зобов’язань позичальників, який сьогодні працює. По-друге, через реалізацію банками проблемних активів, зокрема шляхом застосування механізмів голландських аукціонів. По-третє, шляхом подальшого відстоювання інтересів держави в судах України та за кордоном для повернення коштів, які заборгували колишні власники банків і пов’язані з ними особи.

“Це питання скоординованої діяльності Генеральної прокуратури, Нацбанку, уряду і судової системи. Важливо, щоб боржники почули, що або вони добровільно повертають кошти, або держава задіє всі інструменти для їх повернення”, – додав Гончарук.

У свою чергу глава НБУ Яків Смолій зазначив, що головною проблемою банківського сектора в Українці залишаються непрацюючі кредити.

“Україна – світовий лідер за цим показником. Сьогодні обсяг проблемних кредитів в українських банках становить близько 50%, або 566 млрд грн. Це – один із системних ризиків для нашої фінансової системи. Якби боржники відповідально ставилися до своїх зобов’язань і повертали кошти, банки змогли б розформувати резерви, сформовані на випадок неповернення кредитів, і направити цей ресурс на кредитування реального бізнесу, який працює “, – сказав Смолій.

Глава НБУ назвав найскладнішою ситуацію з “Приватбанком”, адже весь портфель проблемних кредитів – це позики колишнім власникам.

“Держава намагається повернути ці кошти через суди різних юрисдикцій: в Україні, Великобританії, США і Швейцарії”, – підкреслив глава НБУ.

Джерело

Загрузка...
попередня статтяБогдан розійшовся не на жарт за відсутності Зеленського, такого українці не очікували!
наступна статтяТаку яєчню ви ще не пробували! Рецепт популярного сніданку по-японськи!