Зеленський ввів у дію рішення РНБО про подвійне громадянство: що відомо!

0

Президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким увів у дію рішення РНБО від 26 лютого 2021 року “Про невідкладні заходи щодо протидії загрозам національній безпеці у сфері громадянства”.

Про це інформують на офіційному сайті Глави держави.

Відповідно до його норм, РНБО, уряд, ЦВК та СБУ повинні упродовж двох місяців здійснити інвентаризацію та проаналізувати законодавство України, яке стосується подвійного (множинного) громадянства.

Потрібно визначити, чи мають право громадяни України з громадянством (або підданством) іноземної держави, займати певні державні та політичні посади або виконувати функції держави або місцевого самоврядування.

Після цього аналізу упродовж шести місяців уряд повинен подати на розгляд Верховної Ради проєкти законів, які б передбачали заборону громадянам України, які мають громадянство (підданство) іноземної держави або подали документи (проходять процедуру) для набуття іноземного громадянства:

  • претендувати на виконання функцій держави або місцевого самоврядування;
  • претендувати на зайняття керівних посад на стратегічних об’єктах державної власності;
  • мати допуск до державної таємниці;
  • бути членом виборчої комісії, офіційним спостерігачем або проводити передвиборчу агітацію на загальнодержавних і місцевих виборах;
  • бути членом політичної партії.

Необхідно також створити і подати у ВР порядок підтвердження відмови та виходу з громадянства (підданства) іноземної держави для громадян України, які хочуть претендувати на вищезгадані позиції.

Водночас на законодавчому рівні має бути передбачений порядок подання громадянами України декларацій про набуття громадянства іноземної держави.

Для мешканцівОРДЛО та анексованого Криму цей порядок набуде чинності лише після відновлення територіальної цілісності України.

За надання неправдивої інформації у деклараціях про відсутність іноземного громадянства повинна бути передбачена відповідальність.

Кабміну доручено почати переговори з іншими зацікавленими державами (крім держави-агресора) про врегулювання цього питання.

Джерело

Загрузка...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я