Зиму цього року прогнозують помірно теплою! Цeй місяць зими буде найтеплішим, навіть рукавички не знадобляться!

0

Цeй місяць зими буде найтеплішим, навіть рукавички не знадобляться

Зиму цього року прогнозують помірно теплою. Найтеплішим очікують січень, пише Gazeta.ua

“Основні кліматичні центри світу одностайно кажуть, що цьогоріч територією Європи будуть поширюватись теплі вологі повітряні маси. Саме це і зумовить теплу зиму. Україна не виняток, – каже синоптик Віра Балабух з Українського гідрометеорологічного інституту.

Зима за останні 5 років стає мало суворою. Збільшується тривалість теплого періоду. Це може призвести до дефіциту опадів.

“Втім, протягом усієї зими варто не виключати затоки холоду. Протягом усієї зими сильні вітри, хуртовини. Можлива ожеледь, тумани”, – додала синоптик.

Поки перший місяць зими почнеться зі снігом та похолоданням. Але за тиждень потепліє.

Сніг переважно випадатиме на Волині, Рівненщині, Житомирщині, Київщині, Чернігівщині, Сумщині. Дощитиме, подекуди з мокрим снігом, в Дніпропетровській, Миколаївській, Одеській, Херсонській, Запорізькій областях.

Сніговий покрив пролежить кілька днів і розтане.

“Перший сніг для комунальників — кaтaстpофа, незалежно від висоти покриву. Добре, що ожеледь буде в малих масштабах. Небезпечне явище, коли товщина льоду на землі сягає 10 мм. Один міліметр — в межах норми”, – говорить метеоролог Укргідрометцентру Владислав Білик.

Сильних морозів не прогнозують. Температура вночі може сягати максимум 5 градусів.

“Вдень — близько нуля. Погода стане вологішою. Грудень загалом пройде помірно теплим”, – каже синоптик Укргідрометцентру Наталія Голеня.

Джерело

Загрузка...