Готуємо авто до зими: 5 речей, які потрібно зробити

0

Не за горами зима, а в разом з нею морози, снігопади та ожеледиця. Тому необхідно заздалегідь потурбуватися про безпечну їзду автомобілем, а також комфортну експлуатацію транспорта. Що необхідно зробити вже сьогодні, розкажемо нижче.

Обов’язково міняємо шини

Зимові покришки — не розкіш і не балуство, а запорука безпечного пересування ожеледицею та засніженими дорогами. Відвідати шиномонтаж потрібно, коли температура опускається до позначки 5–7 °C. Ще нижчі показники негативно впливають на літню гуму.

Вибирати зимові покришки необхідно, виходячи з умов, у яких взимку найчастіше експлуатується автомобіль. Так, на засніжених трасах у передмісті ідеально підійде шипована гума. А ось для поїздок дорогами великого міста, які добре очищають, краще вибрати фрикційні шини.

Готуємо акумулятор

Якщо не подбати про працездатність акумулятора, не виключено, що одного морозного сонячного ранку доведеться прикурювати автомобіль, оскільки він не зрушить з місця. Мінусові температури не найкращим чином впливають на стан батареї.

У моделях, що обслуговуються, важливо виміряти рівень електроліту кожної з банок. При цьому рідина має бути повністю прозорою. Наявність осаду сигналізує про те, що робочі пластини обсипаються і згодом станеться замикання. Якщо рівень електроліту низький, слід додати дистильовану воду. Після цього необхідно підключити акумулятор до зарядного пристрою. Це допоможе добре перемішати електроліт та дистильовану воду. Для моделей, що не обслуговуються, можна купити зарядку для акумулятора.

Діагностика двигуна та заміна масла

Якщо в двигуні є хоча б найменші проблеми, яким ви не надали значення влітку, взимку вони обов’язково відгукнуться. Тому важливо перевірити електропроводку, свічки запалювання. У разі їхнього зносу змінюйте на нові, не замислюючись.

Слід вчасно поміняти й мастило. Врахуйте, що загуслий склад здатний гірше циркулювати системою, а значить, деталі мотора будуть відчувати сильне тертя. Досвідчені водії рекомендують проводити заміну масла кожні 10000 км пробігу.

Змінюємо антифриз

Якщо влітку ви розводили його водою, то врахуйте, що взимку він обов’язково замерзне. Це найгіршим чином позначиться на моторі. Щоб не ризикувати, зливайте рідину повністю та заливайте нову.

Запаси в багажнику

Потрібно подбати й про все необхідне в багажнику. Бажано тримати запас таких інструментів та приладдя:

  • лопату для чистки снігу;
  • скребок для видалення крижаної кірки з лобового та бокового скла;
  • знак аварійної зупинки;
  • комплект зовнішніх пускових проводів;
  • запаску та домкрат;
  • буксирувальний трос.

Все це та інше необхідне для автомобіля можна переглянути у розділі автомобільних товарів на Allo у Дніпрі.

Порада: до речі, не забудьте обробити кузов та скло автомобіля спеціальним антикорозійним засобом. Він захистить від негативного впливу реагентів, які використовуються для міських доріг. І обов’язково змастіть замкові свердловини.

Загрузка...