Покровська батьківська субота 2020! Традиції і суворі заборони

0

Покровська поминальна субота 2020 року припадає на 10 жовтня. Цього дня, який передує святу Покрови Пресвятої Богородиці, православні віряни згадують покійних особливим чином.

Пропонуємо докладніше дізнатися про традиції і заборони цього дня.

Покровська поминальна субота: історія

Встановлення Покровської поминальної суботи в православ’ї пов’язано з указом патріарха Іова 1592 року архієпископу Казанському Єрмогену. Документ наказував щорічно поминати православних воїнів, полеглих під час взяття Казані на Покров Пресвятої Богородиці в 1552 році.

Згодом у суботу перед Покровом стали поминати не лише воїнів, а всіх покійних. Якщо цей день випадає на день пам’яті апостола Іоанна Богослова, то поминальний молебень переноситься на неділю.

Покровська поминальна субота у 2020 році припадає на 10 жовтня
Покровська субота: традиції

У Покровську батьківську суботу, як і в інші, поминають померлих батьків. У храмах в цей день, а також у п’ятницю ввечері, проходять поминальні літургії та панахиди, присвячені пам’яті покійних і очищенню від гріхів, вчинених ними при житті.

Після служби в церкві люди йдуть на кладовище, щоб прибрати на могилах і помолитися за упокій душі померлих близьких. Прийнято прибирати опале листя і суху траву, приносити на могили свічки і прикраси.

Якщо в Покровську суботу не вдалося потрапити в храм, поставити свічку і помолитися можна вдома перед іконами.

У Покровську суботу після служби люди йдуть на кладовище, щоб прибрати на могилах і помолитися за упокій душі померлих близьких
Що не можна робити в Покровську батьківську суботу

Поминати покійних спиртними напоями – це вважається великим гріхом.

Сумувати. Сльози і туга – також гріх; душам покійних потрібні не негативні емоції, а щирі молитви.

Погано говорити про покійних.

Брати участь у розважальних заходах. Цей час варто присвятити думкам про духовне, підведенню підсумків і добрим спогадами про тих, хто пішов з життя.

Поминати покійних їжею і алкоголем на кладовищах. Церква не схвалює такої традиції, а рекомендує залишати помин у храмах або піднести частування перехожим, що зустрілися на шляху. Поминання краще здійснити вдома, запросивши на обід родичів, щоб вознести спільні молитви і згадати близьких, що пішли, добрим словом.

Джерело

Загрузка...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я