10 популярних продуктів, які викликають алергію!

0

Алергія — одне з найпоширеніших захворювань на Землі. І з кожним роком нею страждає все більше людей. Підвищена чутливість організму до певних продуктів може виявлятися різними симптомами і мати різний ступінь прояву. І в цьому випадку важливо знати, з якими з них потрібно бути максимально обережними, інформує Ukr.Media.

Будьте насторожі

Алергія — підступне захворювання, адже воно може несподівано проявитися навіть у здорової людини внаслідок стресу або порушення гормонального фону. Які ж з продуктів є найбільш небезпечними? Ось наш топ:

Горіхи

Найнебезпечнішим серед них є арахіс. Навіть його невеликі частинки, затаївшись в інших продуктах, можуть призвести до проблем, аж до задухи і анафілактичного шоку.

Виникнувши один раз, гостра реакція на арахіс може стати причиною непереносимості і інших видів горіхів. Нарівні з арахісом небезпеку може представляти і мигдаль.

Мед

Корисний, але не для всіх. Небажані реакції викликає пилок, що міститься в ньому. Причому проблеми можуть виникнути не тільки при вживанні всередину, а і при зовнішньому застосуванні в процесі косметичних процедур.

Найчастіше мед викликає набряк гортані та утруднення дихання. Тому перед тим, як використовувати косметичний засіб, що містить мед, обов’язково зробіть тест на наявність алергії.

Морепродукти

Особливу увагу тут варто приділити молюскам і ракоподібним. У їх складі є велика кількість тропоміозину — білок, який організм сприймає як чужорідний. Ще один небезпечний компонент — хітин, наявний у морських мешканців, у яких є панцир.

Крім цього, деякі молюски можуть накопичувати всередині себе велику кількість патогенних мікроорганізмів, які разом з морепродуктом потрапляють в організм.

Яйця

Алергія на яйця, як правило, проявляється в ранньому віці, але часто зникає після 15-16 років. Крім курячих в список небезпечних також входять гусячі і перепелині яйця. І навіть термічна обробка не забезпечує повної безпеки.

Молоко

Улюблений багатьма з дитинства напій містить чужорідний для організму білок. Найбільш небезпечним є незбиране молоко та продукти, виготовлені з нього — сир, масло, морозиво. Крім здуття людину може турбувати висип, який з’явиться, дерматит, астматичний синдром.

Важливо не плутати алергію на молоко і непереносимість лактози. Остання пов’язана з неправильною роботою травної системи і недостатнім виробленням лактази, що розщеплює молочну лактозу.

Риба

Гостра реакція на рибу спостерігається у 2% дорослого населення. І викликає алергію знову таки білок. Це — парвальбумін. У річковій рибі його зовсім небагато, цим і пояснюється краща переносимість такого продукту.

А ось у морських сортах парвальбуміну досить багато. Серед найпоширеніших джерел алергенів значаться червоні сорти.

Цитрусові

Як правило, симптоми виникають практично відразу після вживання цитрусових. Може з’явитися сльозотеча, кашель, набряки, свербіж, кропив’янка.

Це обумовлено порушеннями роботи імунної системи, яка бурхливо реагує на бензонати, саліцилати та аміни, що входять до складу фруктів.

Пшениця

Відразу відзначимо, що з раціону потрібно виключити крупи, отримані в результаті переробки пшениці, а також макарони, випічку і навіть деякі види морозива.

Головний ворог тут — глютен. Він настільки складний для організму, що відмовитися від продуктів з додаванням пшениці, як правило, доводиться на все життя. В іншому випадку це загрожує серйозними набряками, висипом, блювотою і навіть може призвести до летального результату.

Шоколад

Ці ласощі доступні не всім. Алергія може виникати як на один компонент, так і на їх комбінацію. Чого ж боятися в шоколаді? В першу чергу какао бобів, а також горіхів, молока і вище згаданої пшениці.

Крім цього, в шоколаді можна часто зустріти і сою, яка важко сприймається організмом.

Гірчиця

Як не дивно, але людей, змушених від неї відмовитися, досить багато. Спецію вважають тригером, який запускає механізм алергічної реакції. І гірчиця — один з найактивніших.

Тому обережними варто бути не тільки з продуктом, а й, приміром, з гірчичниками, які часто використовуються в процесі лікування застуд.

Загрузка...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я