10 звичних продуктів, про склад яких виробники не повністю повідомляють правду!

0

Часом ми до кінця не розуміємо, з чого ж складаються ті чи інші продукти, які продають нам у магазинах. Експерти розкажуть про те, з чого дійсно складаються різні звичні нам харчові продукти, інформує Ukr.Media.

Магазини часто продають нам не справжні продукти, а їх сурогати. Це привід задуматися і почати вибирати продукти більш обачно.

Продукти в банках

Мова йде про горошок, кукурудзу, огірки, помідори тощо. Найчастіше на упаковці пишуть загальний об’єм, але цей обсяг не говорить нічого докладно про те, скільки там продукту. Для цього потрібно дивитися на масу.

Ось тільки і маса, зазначена на банках, являє собою суму рідини і самих продуктів. На багатьох огірках, помідорах та інших товарах в банках тепер пишуть ще й приблизну масу продукту без води, але точно розрахувати її не можна, тому її округлюють у більшу сторону. Якщо написано, що чиста маса 600 грамів, це означає, що там може бути всього 500 грамів чистого продукту.

Соуси

Дуже часто ми купуємо якісь соуси, які володіють специфічними смаками: гриби, сир, часник. У більшості випадків, особливо якщо це дешевий соус, там немає ні сліду сиру або часнику.

Майже завжди в дешевих соусах смак вишуканих продуктів відтворюють різні харчові добавки та ароматизатори.

Булочки з начинкою

Кондитерські вироби з начинкою виготовляються без неї, а потім всередину вже додаються начинки з різними смаками. Дуже часто цієї начинки буває настільки мало, що різниця між тим, що намальовано на упаковці, і тим, що ви тримаєте в руках, просто величезна.

По суті, це не обман, тому що начинку ви отримуєте, але не зовсім таку, яку очікували.

Розчинна кава

Так, це кава, але тільки без жодних смакових властивостей цього напою. Річ у тому, що коли її роблять, то у процесі всі смакові якості втрачаються. Їм на заміну приходять ароматизатори.

Так що тепер ви будете знати, чому розчинна кава ніколи не зрівняється за смаком з цією, звареною за всіма правилами кавою.

Вода в пляшках

Це не вода з чистого джерела в горах, а проста вода з-під крана. Саме тому у неї часто такий специфічний смак. Що найцікавіше, в більшості випадків навіть дорога вода є просто водопровідною водою.

Її пропускають через велику кількість фільтрів, що дійсно очищає її, але і корисних речовин у ній залишається не так вже й багато.

Картопляні чипси

У переважній більшості картопляних чипсів немає навіть половини картоплі. Це просто пшеничне або кукурудзяне борошно і крохмаль. Справжні чипси коштуватимуть дорого, тому що їх виробництво досить затратне.

Що до корисності чипсів, то про неї говорити не доводиться, оскільки до складу входить величезна кількість ароматизаторів, причому не завжди натуральних.

Заморожені продукти

Величезну частку маси становить вода. Часом вона доходить до половини від загальної маси. Просто візьміть весь вміст, зважте, а потім повторіть процедуру, коли їжа позбудеться вологи.

Ви помітите, що різниця буде не менше 20-30 %. Це означає, що виробники продають нам воду за ціною креветок, овочів, м’яса і так далі.

Свіжі сосиски і ковбаси

Якщо ковбаса і сосиски вже перевищили свій нормальний термін придатності, то магазини ці продукти повертають виробникові, а той дає сосискам і ковбасі друге життя.

Зіпсовані продукти відправляють на вторинну переробку, де їх змішують з новою продукцією. Після цього товар повертається на прилавки магазинів.

Квас

Квас в пляшках не існує в природі. Він дуже швидко псується, тому його виготовляють з розведеного водою концентрату. Після цього даний напій наповнюють ароматизаторами. Зрозуміло, справжній квас не такий.

Отриманий продукт — це банальний лимонад, який віддалено нагадує смак квасу. Найцікавіше, що там настільки багато цукру, що однієї склянки з головою вистачить, щоб покрити добову норму калорій.

Соки

Натуральні соки вже давно канули в лету. Зараз ці напої називаються нектарами чи соковміщуючими напоями. В нектарі може бути до половини вмісту натурального соку. У «напої» вміст соку може бути менше 15 %.

Після того як звичайний сік шляхом віджиму готовий, фрукти і овочі не викидають. Вони настоюються у воді, а потім в отриманий концентрат додають лимонну кислоту і ароматизатори.

Існують особливі пастки мислення, які використовуються магазинами для того, щоб змушувати нас витрачати більше грошей. На жаль, сучасний світ маркетингу побудований на обмані, але якщо трохи уважніше ставитися до покупок, можна уникнути непотрібних витрат.

Загрузка...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я