15 цікавих фактів про собак, які можуть здивувати!

0

Собаки можуть «читати» обличчя

Дослідження показали, що собака — єдина істота у тваринному світі, здатна зчитувати емоції з людського обличчя. Якщо ви раптом помітили, що пес пильно вас розглядає, знайте: можливо, в цей момент він намагається визначити ваш емоційний стан за виразом обличчя, інформує Ukr.Media.

У собак кольоровий зір

Всупереч поширеній думці собаки можуть розрізняти кольори — але, звичайно, не в такій кількості, як людина.

Собаки «відчувають» хвороби

Нещодавно вчені клініки в німецькому місті Шиллерхеє провели цікаве дослідження. Його результати дозволили їм дійти до думки, що собаки розрізняють запах деяких органічних сполук, що вказують на розвиток раку легенів. Відкриття привернуло увагу вчених всього світу — адже такі здібності тварин потенційно можна використовувати для ранньої діагностики онкологічних захворювань.

Собаки не переносять пасивне куріння

Цілий ряд досліджень підтвердив той факт, що вдихання вторинного тютюнового диму може призвести до розвитку в собаки важких респіраторних захворювань, алергії, раку носа або легенів. Коли дим від сигарети потрапляє собаці в ніс, вона відчуває такі ж муки, як і дитина, що знаходиться поруч з людиною, яка курить.

У світі не існує двох однакових собачих носів

Також як неможливо знайти двох людей з однаковими відбитками пальців, вам навряд чи вдасться знайти двох собак з однаковими відбитками носів. Малюнок на ньому унікальний.

Собакам не можна їсти шоколад

У шоколаді міститься токсична речовина теобромін. У людському організмі він метаболізується і виводиться, не завдаючи шкоди. У собак обмін речовин працює набагато повільніше. Всього 100-150 мг теоброміну на один кілограм ваги достатньо, щоб собака отримала серйозне отруєння.

Маленькі собаки живуть довше

За статистикою собаки дрібних порід мають більш тривале життя. Так, тварини вагою менш як 9 кг в середньому живуть близько 11 років, у той час як собаки з вагою понад 40 кг ледве доживають до восьми.

У собак унікальна система терморегуляції

Також як і нам, собакам може бути холодно або жарко. Але при цьому їх організм здатний самостійно запобігати перегріванню з допомогою прискореного дихання з висунутим назовні язиком. Людині від такої гіпервентиляції, швидше за все, стане погано.

Сила собаки — в тому, що вона нюхає

В носі у тварини розташовуються до 300 мільйонів нюхових рецепторів (порівняйте: у людини їх близько 6 мільйонів). Це означає, що собака відчуває запахи в 50 разів сильніше нас.

Собаки можуть успадковувати майно

У деяких країнах, включаючи США, собака може стати законним спадкоємцем майна господаря після його смерті. Деякі власники так прив’язуються до чотириногих друзів, що залишають їм неймовірні суми грошей. Так, самим багатим спадкоємцем стала німецька вівчарка по кличці Гюнтер Третій. За заповітом вона успадкувала близько 80 мільйонів доларів.

Собаки можуть приховувати особисту інформацію

Бачили, як іноді собаки при вигляді своїх одноплемінників притискають хвіст? З боку може здатися, що таким чином тварина виражає страх. Але це не так. Собака хвостом прикриває пахучі залози, розташовані біля анального отвору, за якими його можна ідентифікувати. Не хоче вона, щоб хтось сторонній дізнався її особисту інформацію.

Собаки можуть ревнувати

Дослідження показали, що собаки дійсно можуть ревнувати. Їх організм виробляє гормон окситоцин (такий же, як і у людини), який пов’язують зі здатністю висловлювати любов і ревнощі.

У собак досить значний запас слів

Когнітивні здібності у собак набагато більш розвинені, ніж може здатися на перший погляд. Згідно з дослідженнями собаки здатні запам’ятати від 150 до 250 слів, що у порівнянні з вокабуляром дворічної дитини.

Собаки можуть гикати

Собача гикавка ні чим не відрізняється від людської. І причини у неї ті ж самі — переїдання, швидке заковтування їжі разом з повітрям, переохолодження, стреси. Деякі вчені вважають, що за допомогою гикавки організм собаки позбавляється від повітря, що нагромаджується в шлунку після тривалого бігу.

Спілкування з собаками знижує тиск

Дивно, але факт: після спілкування з собаками у деяких людей дійсно нормалізується артеріальний тиск — це доведено науково. Гра з твариною заспокоює, умиротворяє, що сприяє збільшенню вироблення певних гормонів, які пригнічують гормони стресу.

Загрузка...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я