Люди, що становлять 0,01% всього живого, вже знищили 60% ссавців, птахів, риб і рептилій! І це починаючи з 1970 року!

0

Це не тільки величезна втрата, трагедія сама по собі, але і загроза виживання цивілізації, вважають провідні вчені світу, інформує Ukr.Media.

Людство знищило 60% ссавців, птахів, риб і рептилій з 1970 року, що призвело провідних світових експертів до попередження про те, що знищення дикої природи в даний час є надзвичайною ситуацією, яка загрожує всій цивілізації.

Нова оцінка загибелі диких тварин міститься у великій доповіді Всесвітнього фонду дикої природи, в складанні якої взяли участь 59 учених зі всього світу. В ній робиться висновок про те, що величезне і постійно зростаюче споживання продовольства і ресурсів населенням планети руйнує життєву мережу, яка сформувалася мільярди років тому і від якої, в кінцевому рахунку, залежить людське суспільство в плані забезпечення чистоти повітря, води та всього іншого.

Ми йдемо до краю обриву, як уві сні. Якби сталося 60% зниження чисельності населення, це було б еквівалентно спустошення Північної Америки, Південної Америки, Африки, Європи, Китаю та Океанії. Це масштаб того, що ми зробили — з тваринами.

Це набагато більше, ніж просто втрата чудес природи, відчайдушно сумно, хоча це так. Насправді зараз знаходиться під загрозою майбутнє самих людей. Природа — це наша система життєзабезпечення.

У нас швидко закінчується час. Тільки звернувшись до екосистем та клімату, ми маємо шанс зберегти стабільну планету для майбутнього людства на Землі.

Багато вчених вважають, що у світі почалося шосте масове вимирання, перше, викликане видом Homo sapiens. Недавні дослідження показали, що людство знищило 83% всіх ссавців і половину рослин з початку цивілізації і що, навіть якби руйнування закінчилося зараз, знадобилося б 5-7 мільйонів років, щоб природний світ відновився.

Індекс Живої Планети, підготовлений для WWF Зоологічним товариством Лондона, використовує дані про 16.704 популяцій ссавців, птахів, риб, рептилій і земноводних, що представляють понад 4.000 видів, для відстеження занепаду дикої природи. У період з 1970 по 2019 рік, за останніми наявними даними, популяція скоротилася в середньому на 60%. Ще десятиліття тому зниження складало 52%. Шокуюча правда полягає в тому, що катастрофа дикої природи триває.

Дика природа та екосистеми мають життєво важливе значення для життя людини. Руйнування природи так само небезпечно, як зміна клімату.

Природа вносить свій внесок у добробут людини в культурному та духовному плані, а також шляхом виробництва харчових продуктів, чистої води та енергії, шляхом регулювання клімату Землі, забруднення, запилення і повеней. Людська діяльність руйнує природу неприйнятними темпами, погрожуючи добробуту нинішнього і майбутніх поколінь.

Найбільша причина втрат дикої природи — руйнування природних середовищ існування, в основному для створення сільськогосподарських угідь. Три чверті всіх земель на Землі в даний час значною мірою порушені діяльністю людини.

Наступною за значущістю причиною є загибель заради їжі — 300 видів ссавців знищуються, океани піддаються масовому вилову, при цьому більша частина з цих істот виловлюється промисловим шляхом.

Втрати дикої природи по всьому світу

Хімічне забруднення також є значним: половина популяцій косаток у світі приречена на загибель від забруднення.

Найбільш постраждалими регіонами є Південна і Центральна Америка, де чисельність хребетних скоротився на 89%, головним чином через вирубування великих лісових масивів, багатих дикою природою. У тропічній саванні під назвою Серрадо, площа розміром з Лондон очищається кожні два місяці.

Це класичний приклад того, що зникнення є результатом нашого власного споживання, тому, що збезлісення обумовлено сільським господарством, шо постійно продовжується. Воно виробляє сою, яка експортується у країни, включаючи Великобританію, щоб годувати свиней і курей. Сама Великобританія теж втратила більшу частину своєї дикої природи, займаючи 189-е місце по втраті біорізноманіття з 218 країн у 2016 році.

Найбільший збиток наноситься річкам і озерам, де чисельність диких тварин скоротилася на 83% через величезну потребу сільського господарства і велику кількість гребель. Знову ж таки, існує прямий зв’язок між продовольчою системою і виснаженням дикої природи. Споживання меншої кількості м’яса є невіддільною частиною повернення втрат назад.

Люди, що становлять 0,01% всього живого, знищили 83% диких ссавців.

Всі показники, від темпів вимирання до інтактності екосистем, показують колосальні втрати.

Зусилля по збереженню можуть спрацювати. Чисельність тигрів збільшилася на 20% в Індії за шість років, оскільки середовище існування була захищено. Гігантські панди та видри у Великобританії також, можна сказати, врятували.

Але фундаментальним питанням є споживання. Ми більше не можемо ігнорувати вплив нинішніх моделей нестійкого виробництва і марнотратного способу життя.

Нам потрібна нова глобальна угода для природи та людей, і у нас є вузьке вікно, менше кількох років, щоб зробити це. Це дійсно останній шанс. На цей раз ми повинні зробити все правильно. Інакше це, можливо, буде початком кінця.

Ми — перше покоління, яке знає, що ми руйнуємо нашу планету, і останнє, яке може що-небудь з цим зробити.

Загрузка...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я