Психологи пояснили, чому у розумних людей зазвичай менше друзів!

0

Людині, звичайно ж, необхідні друзі, тому що постійне спілкування з ними має незаперечні переваги. І хоча це твердження давно виглядає аксіомою, вчені вирішили поставити його під сумнів, інформує Ukr.Media.

Не обмежившись одними лише припущеннями, дослідники провели відповідне масштабне опитування, задавши таке питання: “Чи насправді для того, щоб бути щасливим і задоволеним життям, потрібні друзі?”

В цьому опитуванні взяли участь 15 тисяч осіб віком від 18-ти до 28-ми років, які проживають в місцях з різною щільністю населення. Хтось із них частіше контактував зі своїми друзями, а хтось — рідше.

Психологи з Лондонської школи економіки й з Сінгапурського університету менеджменту, проаналізувавши результати цього дослідження, прийшли до певних висновків, з якими вам слід ознайомитися.

Про дружбу людей

У людей з високим рівнем інтелекту зазвичай вузьке коло друзів.

Результати дослідження з висновками та обґрунтуваннями опубліковані в Британському журналі психології. Висновки наступні: по-перше, люди, які проживають в густо заселених районах, зазвичай відчувають себе менш щасливими.

По-друге, їх відчуття щастя багато в чому залежить від того, наскільки часто вони спілкуються з близькими за духом людьми (в тому числі, звичайно, і зі своїми друзями). Вимальовувалася явна залежність: чим тісніші подібні контакти, тим вищий рівень відчуття щастя.

І, нарешті, по-третє, люди з високим рівнем інтелекту найчастіше є винятками з цього правила. Виходить, що чим вищий рівень IQ, тим менше люди потребують постійного спілкування.

Щастя таких людей не залежить від того, чи є вони “душею компанії”. Мозок високоінтелектуального індивіда зазвичай розставляє пріоритети дещо інакше, ніж мозок звичайного середньостатистичного громадянина. Це стосується також і до того, як людина спілкується у своєму оточенні.

Напрошується висновок: розумній людині комфортніше всього у своєму власному світі. Люди з високим інтелектом часто відчувають, що соціальна активність — це зло, яке заважає нормальному існуванню.

Більшість інтелектуалів — це одинаки, хоча далеко не всі готові визнати цей факт. І все ж: чим частіше розумні люди спілкуються з іншими, тим менш щасливими вони себе відчувають. Набагато більше емоцій у таких людей викликає не спілкування в колективі, а зовсім інші, цікаві тільки їм речі.

Дослідниця Карол Грехем з Бруклінського інституту, що є експертом зі щастя, впевнена, що розумні люди використовують більшу частину свого часу для того, щоб досягти довгострокових цілей. Інтелектуали, на її думку, знаходять щастя в справах, які призводять до конкретного результату.

Великий лікар, що працює над вакциною проти раку, як і знаменитий письменник, вигадує черговий шедевральний літературний твір, і не потребують частого спілкування з іншими людьми. Це спілкування лише відволікає їх від головного, тому негативно позначається на їх відчутті щастя, порушуючи внутрішню гармонію цих людей.

Загрузка...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я