Студенти взяли участь в експерименті та на тиждень відмовились від телефонів! Експеримент показав дивовижні результати!

0

Студенти американського університету взяли участь в експерименті від викладачки: на тиждень здали смартфони, щоб ними не користуватися. І хоча спочатку було важко, ефект відмови від технологій виявився дивовижним. Мало того, що студенти змогли швидко адаптуватися, так ще і не мають наміру зупинятися, інформує Ukr.Media.

Першокурсники американського університету Адельфа погодилися на експеримент, який навряд чи сподобався сучасним студентам. Вони вирішили цілий тиждень, а якщо точніше, з 7 по 14 листопада 2019 року, взагалі не користуватися смартфонами. При цьому студентські обов’язки нікуди не поділися, їм потрібно було вчасно прокидатися, писати конспекти, спілкуватися, знаходити дорогу у нові місця, але вже без допомоги звичних додатків.

Ось так виглядає група добровольців.

Щоб не було спокуси взяти телефон хоча б на хвилинку, просто подивитися повідомлення, піддослідні студенти здали техніку на зберігання співробітникам служби безпеки університету.

Експеримент вигадала викладачка на ім’я Донна Фрейтас. Вона зробила його частиною семінару, який називався “Життя у відключенні” (Life Unplugged). Мета експерименту і досліджень жінки в цілому: змінити ставлення до технології, зробити його менш залежними та більш здоровими. Донна також відмовилася від свого смартфона на тиждень разом зі своїми студентами.

Важливо відзначити, що експеримент поширився лише на телефони, ноутбуками, планшетами та персональними комп’ютерами, як і раніше, можна було користуватися. Однак виключення з життя лише одного, але такого важливого предмета налякало студентів. Один із добровольців перед експериментом сказав:

“У мене руки трусяться.”

Інший хлопець навіть поцілував свій телефон на прощання.

При цьому студенти не втратили зв’язку зі своїми родинами, адже вони могли листуватися з рідними електронною поштою або дзвонити зі стаціонарного телефону (якщо змогли б знайти такий, звичайно).

Однак в іншому довелося викручуватися. Наприклад, їм довелося користуватися звичайними будильниками, щоб вчасно прокидатися вранці.

У перший день експерименту більшість першокурсників відчували тривогу: треба було встигати на заняття, якимось чином спілкуватися з друзями і якось проводити час у громадських місцях. Проте вже на цьому етапі деякі зазначили, що навчання стало ефективнішим, оскільки нічого не відволікає від процесу.

Проте за кілька днів студенти відчули, що їм стало легше жити. Вони почали частіше спілкуватися з родиною і друзями, почувалися більш розслаблено. Ось що розповів один із учасників експерименту, студент Джейкоб Денненберг:

“Зараз усе відмінно. У нас покращилися стосунки.”

Хлопець не сумує за технікою, більше того, не відчуває занепокоєння щодо того, що там відбувається у соцмережах.

Ще він показав звичайний наручний годинник, яким тепер користується.

Також студенти стали більше писати від руки: адже не можна користуватися нотатками у смартфоні.

Ще одна учасниця експерименту на ім’я Адріана Сигліано згодна з тим, що відмова від смартфона пішла їй лише на користь:

“Я думаю це реально як оновлення і розслаблення. Я стала набагато краще засинати.”

Студентка Ешлі Кастиллеро помітила, що більше стала цінувати своє оточення, у той час як раніше постійно дивилася на екран.

За підсумками експерименту викладачка вважає успіхом те, що студенти змогли вижити. І деякі з них мають намір надалі підтримувати баланс та менше користуватися телефонами. Хоча і радощі від повернення до технологій стримати не могли.

Щоправда, відразу вибудувати баланс не можна, адже щойно студенти отримали телефони назад, посипалися повідомлення. Так, одній дівчині прийшло понад 200 повідомлень.

Тож спочатку доведеться розгребти завали інформації і усім відповісти, а вже потім змінювати життя на краще. Викладач порекомендувала студентам насолоджуватися технологіями, але не ставати зомбі.

Загрузка...