Яєчна шкаралупа, найкраще підживлення для саду і городу!

0

Яєчна шкаралупа, найкраще підживлення для саду і городу.

Шкаралупу можна використовувати на городі в подрібненому вигляді або у вигляді настою. Чим дрібніші шматочки яєчної шкаралупи, тим легше речовини з неї засвоюються рослинами. Тому зібраний матеріал у більшості випадків рекомендується перетворювати в порошок, пропускаючи через м’ясорубку, розмелюючи кавомолкою або дроблячи молотком.

Потім цей порошок додають у лунку для розкислення грунту і живлення рослин. Норма внесення шкаралупи – до 1 кг на квадратний метр, якщо грунт сильно закислений. Правда, зібрати кількість шкаралупи, достатню для розкислення всього городу, дуже проблематично. З цієї причини садівники-городники обмежуються внесенням порошку в лунки. Шкаралупа у вигляді невеликих шматочків знаходить своє застосування при перекопуванні землі під зиму, а також коли потрібно захистити коріння рослин від нашестя гризунів (крота, наприклад).

Настій яєчної шкаралупи – ще один спосіб використати її для живлення рослин. Для приготування настоянки банку наповнюють шкаралупою, заливають окропом і настоюють під кришкою тиждень. Неприємний запах рідини та її помутніння не повинні лякати – це ознака готовності настоянки. Перед застосуванням її розводять в три рази.

Настойку можна приготувати й інакше (в цьому випадку не буде неприємного запаху): порошок зі шкаралупи насипати в банку, наповнити ємність теплою водою і настоювати добу. На 3 л рідини – 0,5 л порошку. Злив отриманий настій, шкаралупу можна залити водою повторно. Розбавляти отриману таким способом настойку не потрібно.

Правила збирання яєчної шкаралупи

При неправильній технології збирання та зберігання, яєчна шкаралупа дуже швидко зіпсується, і від неї доведеться позбутися. Щоб цього не сталося, потрібно дотримуватися трьох правил:

– стежити, щоб на шкаралупі не залишалося видимих слідів білка (сирі яйця обполіскувати всередині)

– підсушувати шкарлупки на повітрі перед закладкою їх у загальну ємність

– зберігати в картонній коробці, щоб уникнути псування залишків білкової речовини.

Джерело

Загрузка...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я