Додатковий комплексний іспит для випускників магістратури з 30 спеціальностей

0

В українській освітній системі відбулися важливі зміни, які в першу чергу торкнуться тих , хто націлений на здобуття вищої освіти. Тепер, окрім ЄВІ – єдиного вступного іспиту, магістрантам в майбутньому потрібно буде додатково скласти комплексний іспит для перевірки отриманих знань та навичок.

Відповідно до постанови прийнятої Урядом, комплексний іспит належить скласти випускникам магістратури 30 спеціальностей. Як повідомляє  Ukr.Media, метою проведення даного комплексного іспиту є перевірка засвоєння випускником професійних знань та навичок.

Олег Шаров, генеральний директор директорату вищої освіти та освіти для дорослих Міністерства освіти, під час брифінгу прокоментував впровадження іспиту. За його словами, сучасні стандарти вищої освіти вимагають орієнтувати даний іспит не на певні предмети, а на конкретні компетентності та результати навчання. 

«Впровадження такого іспиту буде поступовим і розпочнеться з 2020 року» – повідомив гендиректор. «Першими його складатимуть випускники пілотних спеціальностей. Наразі передбачається 30 таких спеціальностей, а це – в свою чергу, практично чверть усіх спеціальностей.»

Розпочнуть складання комплексного іспиту студенти спеціальностей з особливою суспільною відповідальністю, такі як медицина; а також з підвищеними ризиками і заборонами, як, наприклад, енергетика.

Загрузка...