Порушення санітарних норм в закладах оздоровлення та відпочинку для дітей

0

Практично у кожному третьому закладі оздоровлення та відпочину для дітей на території України виявлено порушення санітарних норм. До того ж знижується рівень наповнення таких літніх таборів, та й сама їх кількість невпинно зменшується, повідомляє Ukr.Media.

Алла Григоренко, начальник  Управління державного контролю дотримання  санітарного законодавства Держспоживслужби, під час колегії за підсумками роботи за І півріччя обґрунтувала 

причини планомірного зменшення кількості дитячих оздоровчих закладів. За її словами, це – «фінансова неспроможність» місцевих органів влади утримувати літні табори в належному стані. 

Важливим фактором тут є і невідповідність між рівнем  якості послуг, що надаються оздоровчим закладом і вартістю путівки. Як наголосила Алла Григоренко, порушення вимог санітарного законодавства виявлено практично на трьох тисячах об’єктів, які проходили перевірку, тобто у кожному третьому таборі.

Від початку оздоровчої компанії фахівцями Держспоживслужби з метою  виявлення порушень санітарного законодавства, було проведено близько 10 тисяч перевірок закладів відпочинку та оздоровлення дітей, поінформувала начальник  Управління державного контролю дотримання  санітарного законодавства.

Найгірша ситуація склалася у Херсонській області, де було зафіксовано 78% порушень; на другому місці – Черкаська область і 50% порушень; далі – Хмельниччина (48%); Харківська область (47%); Житомирська область (42%) та Вінницька, Київська, Кіровоградська, Миколаївська області, усі по 38% порушень.

За інформацією Держспоживслужби, більшість виявлених порушень стосувалися організації харчування дітей. Слід особливо відзначити низький рівень гігієнічних знань персоналу закладів, а також порушення санітарно-гігієнічного та протиепідемічного режимів у харчоблоках.

«У більшості літніх таборів організація харчування здійснювалася на базі власних харчоблоків (94%),  у деяких – користувалися орендованими харчоблоками (3,1%) або доставленим привізним харчуванням (1,1%)» – йдеться у звіті відомства.

Серед іншого, було зафіксовано такі порушення: невідповідність харчоблоку вимогам чинного санітарного законодавства (29%); недостатня площа і набір приміщень харчоблоку (7% закладів); 7 харчоблоків взагалі не було забезпечено проточною холодною водою; 10 харчоблоків не мали доступу до гарячої проточної води; лише 37% харчоблоків було каналізовано на вигріб; 86 харчоблокам бракувало технологічного забезпечення; 48 харчоблоків не були забезпечені холодильним обладнанням.

Загрузка...
попередня статтяДодатковий комплексний іспит для випускників магістратури з 30 спеціальностей
наступна статтяМайстер маскування або знайди змію сховану у компості