Електроенергія подорожчає! Експерт назвав реальну вартість!

0

Ціна на електроенергію в Україні не відповідає ринковій, і повинна бути переглянута в бік підвищення.

Таку думку в коментарі OBOZREVATEL висловив експерт з енергетичних питань Юрій Корольчук. Він пояснив, що зараз виробництво електроенергії обходиться дорожче, ніж поставка його населенню, і тариф швидше за все буде переглянутий.

“Зараз ціна встановлена ​​на рівні 90 коп. За 1 кВт / год в разі, якщо споживається до 100 кВт / год електроенергії на місяць, і 168 коп. – якщо споживається понад 100 кВт / год. Якщо брати економічно обґрунтовану ціну, то тариф має зрости приблизно до 140-160 коп. та 250 коп. відповідно до обсягів споживання “, – вважає енергоексперт.

Більш того, в майбутньому варто відмовитися від подвійних тарифів і вивести один середній для всіх споживачів. А далі дати можливість постачальникам електроенергії формувати ціну на умовах ринку.

“Наприклад, компанія закупила великі обсяги електроенергії за низькою ціною. В такому випадку, якщо ціна на ток встановлена ​​в районі 1,85 грн за кВт / год, вона може продати її трохи дешевше, за умови закупівлі якимось регіоном великого обсягу електроенергії” , – пояснив Корольчук.

Джерело

Загрузка...