Курс долара 2020! В Кабміні зробили важливу заяву!

0

Курс долара в Україні в 2020 році найімовірніше буде знижуватися по відношенню до гривні, але наскільки зміцниться національна валюта – залежить від розвитку економіки та ситуації на світових ринках. Таку заяву зробив міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства Тимофій Милованов на своїй сторінці в Facebook.

Також чиновник звернув увагу на вплив курсу на споживачів і експортерів і зазначив, що зниження і зростання відбивається політівно для одних і негативно для інших.

“Коли курс долара падає, страждають експортери і бюджет. А виграють споживачі. Експортери отримують менше гривень за продану продукцію, а їх витрати в гривні залишаються такими ж. Бюджет страждає, тому що ПДВ та інші податки на імпорт зменшуються в гривневому еквіваленті. Споживачі виграють тому, що зростання цін (інфляція) сповільнюється. Особливо на імпортні товари. і навпаки, коли курс долара зростає, страждають споживачі, а експортери і бюджет виграють “, – написав Милованов.

Міністр додав, що в будь-якому випадку при зміні курсу будуть ті, хто виграють і ті, хто програють: “Це нормально”.

У той же час ідею зафіксувати курс – коли всі повинні бути задоволені – Мілованв назвав нереальною.

“На жаль, це неможливо. Україна намагалася тримати фіксований курс і це призвело до швидкої девальвації, наприклад в 1998, 2008 або 2014 роках”, – пояснив він.

Милованов в контексті неможливості вгадати курс радить бізнесу хеджуватися – страхувати фінансові ризики шляхом заняття протилежної позиції по активу на ринку.

“Курс – це відносна ціна української економіки до світової. Коли ця ціна змінюється через зміну або в світі або в Україні, то має змінюватися і курс. Національний банк може вплинути на таку зміну тимчасово, трохи притримати курс або згладити коливання. Але ні один центральний банк, навіть в розвинених країнах, не має достатньо сили чинити опір серйозним змінам курсу “, – йдеться в публікації.

До слова, експерти та фінансові аналітики також озвучують думку, що ситуація з курсом валют стабілізується відразу після новорічних і різдвяних свят, і ближче до середині січня гривня знову почне зміцнюватися.

Додамо, що в проекті бюджету на 2020 рік розрахунки здійснені з використанням прогнозу курсу на рівні 27,5 гривень за долар на кінець року.

Джерело

Загрузка...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я