У грудні наша планета на цілий тиждень зануриться в “полярну ніч”

0

В останній місяць року Сонце може “згаснути” для всіх жителів Землі. Ніч, довжиною в цілий тиждень, огорне усі куточки земної кулі. Сонячний промінь не зможе пробитися ніде. В останній раз таке відбувалося на нашій планеті близько 250 років тому. Вже зовсім скоро, в грудні, мешканці нашої планети можуть пережити найтривалішу ніч у своєму житті, яка триватиме 6-7 діб. Мова не йде, звичайно, про жителів полярних широт, які звикли до щорічної полярної ночі. Цього разу відчути льодовий страх довгої ночі зможуть всі жителі земної кулі, інформує Діалог.UA, посилаючись на Tvc.

Вчені пов’язують це з найпотужнішою магнітною бурею, яка може обрушитися на Землю вже в грудні цього року. Вона буде спровокована гігантської спалахом на Сонці, яких не спостерігалося вже приблизно чверть тисячоліття. Спалах нібито станеться в районі сонячної плями AR2192. Саме звідти світило викине в космос величезний потік розжареної плазми, яка досягне нашої планети і спровокує на ній потужну сонячну бурю. При цьому, як стверджують вчені, близько 90% сонячного світла не зможе пробитися через заряджену атмосферу і досягти поверхні нашої планети. Цим і буде спровокований ефект ночі. Втім, це буде не зовсім ніч, бо небо весь час буде міняти відтінки. Щось схоже на північне сяйво можна буде спостерігати в усіх широтах земної кулі, навіть поблизу екватора.

Вчені говорять, що нібито спалаху такої величезної сили не було на Сонце вже майже 250 років. Однак людство вже спостерігало щось подібне в 1859 році, коли на нашому світилі теж стався потужний спалах. Тоді, в 1859-м, це явище отримало назву “подія Керрінгтона” по імені британського вченого, який першим зафіксував потужний спалах на Сонці. Тоді також північне сяйво спостерігалося навіть у низьких широтах. Втім, вчені зовсім не впевнені в тому, що цей сонячний катаклізм відбудеться, бо сонячні спалахи можна лише припускати, а не знати про них заздалегідь достовірно. Хоча якщо навіть це станеться, то людству це не складе загрози. Правда, метеочутливих людей може “штормити” кілька днів. У будь-якому випадку чекати вже недовго.

Загрузка...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я