За тиждень вдалося відновити лише 10% комп’ютерів Нового Орлеану після кібератаки на місто тиждень тому. Експерти роблять обережні припущення про роль Росії

0

Скільки часу знадобиться, щоб відновити всі комп’ютерні системи Нового Орлеана та повернути підключення до Інтернет, залишається незрозумілим. Міські чиновники на брифінгу для ЗМІ в четвер сказали, що збитки від кібератаки перевищать передбачені полісом кіберстрахування 3 мільйони доларів. Тому в наступному році місто придбає більший поліс, що покриватиме збитки до 10 мільйонів доларів.

Наразі вдалося відновити лише близько 10% із 450 серверів та понад 3500 ноутбуків міста. Частина комп’ютерів та обладнання в автономному режимі нескінченно відключається від мережі, і цю помилку наразі не вдається усунути.

Одним з пріоритетних завдань адміністрації є отримання доступу до своїх фінансових систем, які знаходяться в хмарному сховищі, щоб мати можливість виплатити чиновникам та підрядникам заробітні плати та зобов’язання за контрактами до новорічних свят.

Міські чиновники вважають, що атака стартувала, коли один з працівників натиснув на посилання в фішинговому електронному листі. Після цього почалася масова розсилка таких листів в системі. Шкідливе програмне забезпечення є вірусом-вимагачем, який блокує комп’ютери або шифрує дані та вимагає викуп за те, щоб знову дозволити користувачеві доступ.

Експерти з кібербезпеки заявляють, що хакери, швидше за все, використовували Ryuk – шкідливе програмне забезпечення, вперше виявлене близько 16 місяців тому і популярне серед злочинних організацій у Росії.

Утім, ґрунтовних доказів, щоб обвинуватити РФ, поки бракує. Слідчі досі встановлюють, звідки відбувся напад.

За матеріалами:

https://www.nola.com/news/article_f4f6d0be-22a8-11ea-acd6-670063aa544f.html

Загрузка...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я