Метеорний потік Персеїди! Де українці зможуть побачити зорепад!

0

З п’ятниці, 17 липня, в небі з’явився найяскравіший і насичений зорепад 2020 року – метеорний потік Персеїди.

Зорепад триватиме до 24 серпня, а його інтенсивність може досягати 200 метеорів на годину. OBOZREVATEL пропонує докладніше дізнатися про це астрономічному явище, а також коли і де його можна спостерігати.

Персеїди – це один з найбільш потужних метеорних потоків, який можна спостерігати щороку в серпні з боку сузір’я Персея.

Утворюється зорепад в момент, коли Земля проходить через шлейф пилових частинок комети Свіфта – Таттла. Ці частинки – розміром всього з піщинку і згоряють в атмосфері нашої планети, утворюючи зорепад. Інтенсивність потоку поступово зростає, досягає піку, а потім падає.

У 2020 році Персеїди з’являться в небі 17 липня; зорепад триватиме до 24 серпня. Пік метеорного потоку припаде на 12 і 13 серпня, коли він буде максимально помітним і активним.

Самий пік можна спостерігати в ніч на 13 серпня близько 2-3 годин ночі, перед світанком. Якщо погода ясна, можна побачити близько 60 спалахів в годину.

Найкраще спостерігати зорепад Персеїди в місцевості, віддаленій від вогнів міста, бажано на відкритому просторі: в лісі, степу, на березі моря, річки або озера. При цьому найяскравіші метеори можна буде розглянути навіть в місті в темний час доби.

Джерело

Загрузка...
попередня статтяСмачний, хрусткий салат з капусти з солодким перцем і помідорами!
наступна статтяКоли маму підкосив інсульт, 8 річний школяр залишився з бідою сам на сам і взявся доглядати за матір’ю